Wioska Żeglarska Mikołajki, to jeden z najpiękniejszych portów Warmii i Mazur. Nowoczesny, malowniczo położony na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego. Przy czterech kejach jednocześnie może cumować ok. 250 jednostek pływających. Nad prawidłowym funkcjonowaniem portu, przebiegiem imprez firmowych i kampanii reklamowych nieustannie pracuje ambitny zespół pasjonatów żeglarstwa. Nieprzerwanie pracujemy nad rozwojem Wioski Żeglarskiej, co roku wprowadzając nowe atrakcje na teren mariny.

  facebook.com /wioskazeglarskamikolajki   Program Lojalnościowy Zobacz Cennik Kamera na port
wioska żeglarska mikołajki

Infrastruktura mariny

Wioska Żeglarska Mikołajki – letnia stolica Polski oferuje:

 • 250 miejsc cumowniczych,
 • keję rezydencką – Resident’s Club,
 • codzienne koncerty na żywo i imprezy z DJ-em,
 • sanitariaty / prysznice / pralnię / slip / szkutnię,
 • stację benzynową dla jachtów,
 • restauracje w porcie: Lady Mary / Żagiel / Pagaj,
 • strefę luksusowych zakupów: Campione, Aeronautica Militare,
 • wypożyczalnię rowerów LeGrand – klasyczny klimat retro w nowoczesnym wydaniu,
 • scenę i halę koncertowa– Club Namiot,
 • kolorową ciuchcię dla dzieci.

Koncerty

W każdym sezonie na terenie Wioski Żeglarskiej odbywa się ponad 70 koncertów na żywo oraz 40 wieczorów z DJ-em. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zapraszamy też na najstarszy w Polsce Festiwal Szantowy – w tym roku już XXXIX. W dniach 28-30 lipca na scenie wystąpią najlepsze zespoły szantowe!

KONCERTY / ROZRYWKA / IMPREZY

 • codzienne koncerty na żywo,
 • najlepsze zespoły szantowe i coverowe,
 • imprezowe wieczory z DJ-em,
 • najstarszy Festiwal Szantowy w Polsce.
wioska żeglarska mikołajki
wioska żeglarska mikołajki

Regaty Grand Prix Mikołajek

Od 11 lat organizujemy w każdym sezonie letnim cykl imprez regatowych Grand Prix Mikołajek o puchar Burmistrza Miasta. Impreza ma charakter otwarty, mogą wziąć w niej udział profesjonaliści i amatorzy. Gwarantujemy doskonałą zabawę i sportową rywalizację. Jak co roku cykliczne zmagania rozpoczyna bieg na otwarcie sezonu – w tym roku jest to data 29 - 30 kwietnia 2017 . Kolejne regaty eliminacyjne zaplanowane są w terminach: 10-11 czerwca, 15-16 lipca, 5-6 sierpnia. Cykl zakończy się 9 września – finałowymi regatami, oficjalnym ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem pucharów i nagród. Zapraszamy do udziału.

Strefa luksusowych zakupów

Mikołajki to kurort, gdzie znajdziesz butiki z modą wysokiej jakości.
Campione Store Mikołajki --oferuje kolekcje dla pasjonatów jachtingowych klimatów. Campione to odzież klasyczna z nutką aktualnych trendów w modzie, umiejętnie łącząca w sobie elegancję ze stylem sportowym.
Aeronautica Militare Mikołajki – nowa marka w porcie, oferująca kolekcję damska i męską. Kolekcje umiejętnie łączą charakterystyczny styl wosjkowy, nawiązujący do włoskich sił powietrznych, ze stylem miejskim. 
Prezentowane w butikach kolekcje stworzone zostały z myślą o osobach ceniących wysoką jakość noszonych ubrań oraz swój unikatowy styl.

wioska żeglarska mikołajki
wioska żeglarska mikołajki

Wypożyczalnia rowerów Le Grand

Jazda na rowerze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, redukuje stres i poprawia samopoczucie. Jest też atrakcyjną formą spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wycieczka rowerowa daje możliwość spontanicznego zwiedzania okolicznych atrakcji, delektowania się bliskością przyrody, ciszą, słońcem i czystym mazurskim powietrzem. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio wsiadłeś na rower! 

 • Le Grand -- stylowe rowery miejskie
 • Le Grand -- klasyczny klimat retro w nowoczesnym wydaniu
 • Le Grand – leniwe popołudnie w gronie przyjaciół
 • Le Grand – rodzinna wycieczka nad jezioro

Okoliczne atrakcje

Mikołajki usytuowane są w centrum unikatowego na skalę Europy szlaku wodnego Wielkich Jezior Mazurskich. To właśnie malownicze położenie nadało Mikołajkom nazwy Mazurska Wenecja i Perła Mazur. Latem Mikołajki stają się miejscem spotkań i bazą wypadową do rejsów po okolicznych jeziorach. Doskonałe warunki do uprawiania sportów motorowodnych, windsurfingu, kajakarstwa, wędkarstwa, a także jeździectwa, turystyki rowerowej i pieszej rokrocznie przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku i kontaktu z dziką przyrodą. Z Mikołajek wiedzie wiele szlaków turystycznych, między innymi do Łuknajna (rezerwat biosfery z niespotykanym bogactwem ptactwa wodnego), czy też do licznychrezerwatów Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Zimą można tu latać na bojerach, uprawiać narciarstwo biegowe czy wędkarstwo podlodowe. W pobliżu Mikołajek jak i w samych Mikołajkach znajdują się doskonale przygotowane stoki narciarskie, czyniąc Mazury ciekawą propozycją dla miłośników białego szaleństwa. 

wioska żeglarska mikołajki
 
 
 
 
 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami

  Szanujemy Twoją prywatnośc, dlatego Twój e-mail jest w 100% zabezpieczony przed spamem!

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.